Helge Dahlman

(Finland, 1924-1979)
Helge Dahlman
(Finland, 1924-1979)

Från Helsingfors hamn (Klippan)

Signerad H.D. och daterad -73. Samt signerad och daterad a tergo. Olja på pannå, 18 x 22 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Klubbat pris
500
5 235
568
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (20 bud)
9
6 jan 20:35
500 EUR
6 jan 20:35
480 EUR
6 jan 18:57
380 EUR
8
5 jan 20:59
360 EUR
4 jan 16:59
340 EUR
4 jan 16:50
320 EUR
4 jan 16:45
300 EUR
4 jan 16:21
280 EUR
4 jan 16:03
260 EUR
4 jan 16:00
240 EUR
4 jan 16:00
220 EUR
4 jan 15:56
200 EUR
4 jan 15:51
190 EUR
4 jan 15:49
180 EUR
3 jan 17:35
110 EUR
3 jan 12:30
100 EUR
2 jan 12:35
60 EUR
1 jan 23:44
55 EUR
30 dec 2025 11:26
50 EUR
30 dec 2025 11:21
30 EUR

Eino Ailoranta
Eino Ailoranta
Assisterande värderare
+358 (0)50 4764775

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13