279
72601

FILMPRIS.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
263 - 351 EUR
273 - 365 USD
Klubbat pris
16 000 SEK
FILMPRIS.

Aftontidningarnas filmtrofé 1947. I form av Chaplinfigur. Signerad Bror Hjorth. Med silverplakett stämplad Nikalus Fredrik Henrich Otting, Stockholm 1946 och med texten "Aftontidningens Filmtrofé 1947, Ingmar Bergman, för bästa regi, svensk film
säsongen 1946-47. Gips. Höjd 25,5 cm.