75
72339

VAS,

Utropspris
6 000 - 7 000 SEK
573 - 669 EUR
651 - 759 USD
Klubbat pris
31 000 SEK
VAS,

"Janushuvud", formgiven av Anna Petrus, Firma Svenskt Tenn, Stockholm 1965. Tenn. Signerad A. Petrus samt stämplad med änglamärket SVENSKT TENN P9. Undertill graverad text "Kinematografi-Persona, Till Ingmar från Janine och Kenne 19 juli 1965".
Höjd 11 cm.