166219

MATTA. "Blårandig med tvist". Rölakan. 104,5 x 66 cm. Signerad AB MMF BN (AB Märta Måås-Fjetterström, Barbro Nilsson).

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
355 - 444 EUR
370 - 463 USD
Klubbat pris
10 500 SEK

Komponerad 1943.

Obetydligt slitage, smärre fläckar, obetydliga malskador. Något slitna fransar.