15
177159

MATTA. "Bladrosett". Rya. 193,5 x 99 cm. Signerad AB MMF AML (AB Märta Måås-Fjetterström, Ann-Mari Lindbom, gift Forsberg).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Komponerad 1944. Vävd någon gång mellan 1944-1961.

Något slitage, fläckar. Något skadade kortsidor, fransar saknas.