21
177375

VÄVNAD. "Täppan". Gobelängteknik. 50,5 x 102 cm. Signerad AB MMF (AB Märta Måås-Fjetterström).

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
366 - 457 EUR
388 - 485 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Komponerad 1931. Tillverkad efter 1941.

Något slitage, obetydliga fläckar och skador.