169241

OBJEKTIV. Krauss, Paris. No 159206. Tessar Zeiss 1: 3,5 F 21 cm.

Utropspris
1 500 - 2 000 SEK
132 - 177 EUR
138 - 184 USD
Klubbat pris
1 000 SEK

Svartlackerad. Senare träschatull märkt: "Nordisk Film Kompagni". Längd 23,5 cm.

Proveniens

Gåva från Nordisk Film vid inspelningen av filmen "Vid Vägen", 1988.

Filmen fick vid 1989 års Guldbaggegala pris för Bästa svenska film.

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

26. Verner Panton, modulsoffa, åtta delar, "Pantonova", modell "113T" & "117T", Fritz Hansen 1970-tal.
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
Budhistorik
46 000

ditt bud
Fair warning
Aktuellt bud:
46 000 SEK