9
169877

LJUSMÄTARE, Pentax Digital Spotmeter. No 106730. 1980-tal.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
883 - 1 060 EUR
921 - 1 110 USD
Klubbat pris
11 000 SEK

Asahi Opt.Co.Japan. Svart plast. Originalfodral. Höjd 14 cm.

Ett av Sven favoritredskap för ljusmätning under 1980-talet och framåt.