324
211163

FIGURIN, keramik, Gunnar Nylund, Rörstrand.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
177 - 222 EUR
185 - 231 USD
Klubbat pris

Tjäder. Glasyr i grått och brunt. Signerad R G.N SWEDEN. Höjd 29 cm, längd 27 cm.

Slitage. Smärre glasyrmistor.