335
211356

FIGURIN, keramik, Gunnar Nylund, Rörstrand.

Utropspris
2 000 - 2 500 SEK
177 - 221 EUR
184 - 230 USD
Klubbat pris

Orre. Glasyr i blått, svart och brunt. Signerad R G.N. SWEDEN. H 17,5, l 25.

Slitage. Smärre glasyrdefekter.