342
211124
GUNNAR NYLUND Jak, Rörstrand.

Stengods, glasyr i vitt och beige. Signerad R GN SWEDEN. Längd 32, höjd exkl träsockel 17 cm.

Smärre glasyrspricka undertill. Fötterna med obet nagg och något slipade vid tillverkning.

Utropspris:

2 000 - 3 000 SEK

222 - 333 EUR

Klubbat pris:
2 000 SEK