342
211124

GUNNAR NYLUND Jak, Rörstrand.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
177 - 265 EUR
184 - 276 USD
Klubbat pris
2 000 SEK
GUNNAR NYLUND Jak, Rörstrand.

Stengods, glasyr i vitt och beige. Signerad R GN SWEDEN. Längd 32, höjd exkl träsockel 17 cm.

Smärre glasyrspricka undertill. Fötterna med obet nagg och något slipade vid tillverkning.

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

99. Rolex, GMT-Master, ca 1987.
Utropspris
190 000 - 230 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK