358
211205

FIGURIN, keramik, Gunnar Nylund Rörstrand.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
326 - 434 USD
Klubbat pris

Mejerska. Glasyr i brunt, grått och beige. Signerad R G. NYLUND SWEDEN. Höjd 32,5 cm.

Slitage. Smärre glasyrmistor.