Madeleine Pyk – en samling F769
423
211202

SKÅL, stengods, Farstagods, Wilhelm Kåge, Gustavsberg studio 1960.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
569 - 759 EUR
651 - 869 USD
Klubbat pris

Ristad dekor, glasyr i brunt och beige. Signerad FARSTA K9 KÅGE samt studiostämpel. Höjd 12,5 cm, diameter 15 cm.

Smärre slitage.