520
212973

ANDERS BRUNO LILJEFORS Skulpturer, 2 st, Gustavsberg studio 1950-tal.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
380 - 474 EUR
434 - 543 USD
Klubbat pris
3 200 SEK

Eva Seeman
Eva Seeman
Chefsspecialist, modernt och samtida konsthantverk och design
+46 (0)708 92 19 69

Sandgjutna. Den större delvis glaserad i blått och oliv, ej signerad, etikettmärkt med pris 200:-. Den mindre delvis glaserad i blått och vitt, signerad A.B.L. G-ERG samt studiohanden och etikett. Längd 30 cm respektive 21,5 cm. (2)