1622
237470

BÄGARE, keramik. Tang dynastin (618-907).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
4 700 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Rhyton, grön, gul samt vitglaserad. Längd 13,5 cm.

Skador, lagningar.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.