1625
237680

VÄKTARE, gulglaserat lergods. Tang dynastin (618-907).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
9 000 SEK

Höjd 30,8 cm.

Krackelyr, lagningar, skador.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.