1638
237681

BURK med LOCK, keramik. Song dynastin (960-1279).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Ljust grönglaserad. Dekor med fyra små hänklar. Höjd 14,5 cm.

Obetydlig kantnagg.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.