1648
237570

SKÅL samt VAS, keramik, Song (960-1279) och Yuan dynasti (1271-1368).

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 320 - 1 770 EUR
1 380 - 1 840 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Godronnerade. Vitglaserad samt dekor i chizhou. Diam 13,5, h 11.

Nagg, spricka, krackelyr.

Proveniens

White Lodge, Richmond Park.
The Paul R. Wedendal Collection.