1656
237723

KRUKOR, två stycken, keramik. Yuan dynastin (1271-1368) och Ming dynastin (1368-1644).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
353 - 530 EUR
368 - 552 USD
Klubbat pris
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Vitglaserade med dekor av drakar samt blommor. Höjd 7 samt 9 cm.

Krackelyr. (2)

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.