1691
239909

BRÖLLOPSMATTA. Kina, Semiantik Baotou.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
561 - 748 USD
Klubbat pris
4 600 SEK

Marinblå botten med polykroma hjort- och tranpar vid pioner, träd och trädgårdsklippa. Mått 123,5 x 66,5 cm.

Ställvis lite slitage, fläckar, fälld, lagning.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.