1695
237536

GUANYIN, trä. Yuan/Ming dynastin.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Sittandes på klippformation, förgylld samt röd och blå bemålning. H 54.

Skador, lagningar.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.