1698
237528

GUANYIN, trä och lack. Ming dynastin (1368-1644).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
710 - 887 EUR
741 - 926 USD
Klubbat pris

Förgylld. Sittande. H 16.

Maskstungen, förgyllningen sliten, lagningar och defekter.

Proveniens

Paul R. Wedendals samling.