1698
237528

GUANYIN, trä och lack. Ming dynastin (1368-1644).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
759 - 949 EUR
869 - 1 090 USD
Klubbat pris

Förgylld. Sittande. H 16.

Maskstungen, förgyllningen sliten, lagningar och defekter.

Proveniens

Paul R. Wedendals samling.