1700
237379

BUDDHA, brons. Nepal/Sinotibetansk, Qing dynastin, troligen Qianlong (1736-95). Bär inskription.

Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
4 380 - 6 570 EUR
4 560 - 6 840 USD
Klubbat pris
130 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Höjd 29,8 cm.

Slitage.

Tilläggslista

Nepal/Sinotibetansk.
Nepal/Sino-Tibetan.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.