1730
237383

OBJEKT, tre stycken, nefrit och agat. Qing dynastin.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
532 - 710 EUR
556 - 741 USD
Klubbat pris
26 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Skuren dekor föreställande fisk, fabeldjur samt arkaiserade föremål. Längd 5,5-10 cm.

En med litet nagg. (3)

Tilläggslista

Två nefrit och en agat/ Two nephrite and one agate.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.