1747
238853

VAS, porslin. Ming dynastin med datering 1608.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
5 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Maskaronhänklar, med inskription. Höjd 30 cm.

Krackelyr, missfärgningar.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.

The inscription translates to 35'th year of emperor Wanlis period.