1763
237704

FAT, porslin, Kina. Qing dynastin, med Kangxis sex karaktärers märke.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Klubbat pris
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Dekor i doucaifärger av gossar uppbärandes ljusstakar, flankerande en stor vas. Diam 37.

Slitage.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.