1769
237555

RÖKELSEHÅLLARE, ett par, biskvi. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).

Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
872 - 1 310 EUR
912 - 1 370 USD
Klubbat pris
8 000 SEK

Sittande fohundar, grön och gulglaserade. Höjd 14,8 cm och 15,2 cm.

Lagningar. (2)

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.