1778
238726

PENSELBAD, porslin. Qing dynastin, 1800-tal, med Xuande fyra karaktärers märke.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
287 - 383 EUR
325 - 433 USD
Klubbat pris
2 500 SEK

Gul och brun glaserad, med drake. Höjd 5,5 cm.

Lagning.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.