1811
237413

SKÅL, porslin. Ming dynastin, Wanli (1573-1619).

Utropspris
1 000 - 1 500 SEK
87 - 131 EUR
91 - 137 USD
Klubbat pris
1 600 SEK
Björn Extergren
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Dekor i underglasyrblått med motiv av blommor. Diameter 14,6 cm.

Kantnagg.

Proveniens

The Paul R. Wedendal Collection.