Madeleine Pyk – en samling F769
1818
237748

SKULPTUR med SKÅL, brons. Japan, Meiji.

Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1 420 - 1 900 EUR
1 630 - 2 170 USD
Klubbat pris
12 000 SEK

Skålen med inskription. Stående mansfigur med slingrande drake. Höjd 43,5 cm.

Bucklor.

Proveniens

The Paul R Wedendal Collection.