325936

John Jon-And

(Sverige, 1889-1941)
John jon-and, "agnes".
John jon-and, "agnes".

"Agnes"

Signerad J. Jon-And och daterad Paris 1914. Blandteknik 34 x 27 cm.

Utropspris:

15 000 - 20 000 SEK

1 752 - 2 336 EUR

Klubbat pris:
13 000 SEK

Bohusläns museum, Uddevalla, "Agnes Cleve & John Jon-And - två modernistiska pionjärer", 17 april - 11 juni 1995.