110
1070131

Sven Olson, ljusstakar, ett par, silver, Ängelholm 1803, Gustavianska.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Klubbat pris
16 000 SEK

Släta kolonnskaft, på rund fot med pärlstavar. Även ljushattarna med stämplar. Höjd 10,5 cm, total vikt 287 gram

Proveniens

Rolf Schmitz Collection