122
1070196

Bägare/vodkakoppar, 2 st, silver och niello, M Dmitriyev samt okänd 1868, bägge Moskva.

Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
266 - 311 EUR
278 - 324 USD
Klubbat pris

Delvis svagt förgyllda, klockformiga, niellodekor av stadsvyer i karsuscher samt rutmönster. Höjd 7 cm respektive 5,5 cm, total vikt 93 gram

Slitage.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection