129
1069746

FIGURINER, två stycken, lergods. Mingdynastin (1368-1644).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
526 - 701 EUR
547 - 729 USD
Klubbat pris
4 000 SEK

Grön och gul-glaserat lergods, stående hovdamer. Höjd 13 cm.

Slitage, smärre färg/glasyrbortfall.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.