131
1069747

SKULPTURER, två stycken, lergods. Ming dynastin (1368-1644).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
526 - 701 EUR
547 - 729 USD
Klubbat pris

Stående man, klädd i traditionell hat och rock, delvis grönglaserad. Höjd 22 cm.

Slitage, smärre färg/glasyrbortfall, kantnötning, bränningssprickor.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.