165
1069714

SMÖRTERRIN med LOCK, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
766 - 958 EUR
867 - 1 080 USD
Klubbat pris
26 000 SEK

Dekor i famille rosefärger av påfåglar i blommande trädgård, längd 21 cm.

Slitage, missfärgning, smärre nagg.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.