183
1069724

SKULPTUR, lera. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris
4 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Bugande kinesisk man, målad dekor. Höjd 22 cm.

Nagg, slitage.

Proveniens

Rolf Schmitz collection. Purchased at Nordéns Auction House 1996.