186
1069821

FIGURIN, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
380 - 569 EUR
434 - 651 USD
Klubbat pris

Dekor i famille rosefärger, Guanyin sittandes på lotustron. Höjd 13 cm.

Slitage, nagg.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.