186
1069821

FIGURIN, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris

Dekor i famille rosefärger, Guanyin sittandes på lotustron. Höjd 13 cm.

Slitage, nagg.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.