197
1069753

KRUKA, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
175 - 263 EUR
182 - 273 USD
Klubbat pris
3 500 SEK

Dekor i emaljfärger, med motiv av växter och fjärilar. Höjd på kruka 20 cm.

Slitage, ej examinerad inuti, ej funktionstestad, repor, bränningssprickor.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.