220
1069773

SVÄRDSFÄSTE, brons. Japan, Edo (1603-1868).

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Klubbat pris
2 400 SEK

Förgylld dekor av växter samt buddhistiska lejon. Mått 8,5x7,9 cm.

Slitage.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.