235
1069807

TEDOSA med LOCK, porslin. Meissen, Marcolinis period (1774-1815).

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
291 - 388 EUR
333 - 443 USD
Klubbat pris

Målad polykrom dekor av blommor. Höjd med lock 14 cm.

Slitage, färgbortfall.

Proveniens

Rolf Schmitz collection.