258
1069789
FIGURIN, porslin. "Höchstliknande märke", 1800-tal.
Figurin, porslin. "höchstliknande märke", 1800 tal

Föreställande en man med vandringsstav, målad polykrom och förgylld dekor. Höjd 16,5 cm.

Ifyllt nagg.

Utropspris:

5 000 - 7 000 SEK

484 - 678 EUR

Proveniens

Rolf Schmitz collection.

Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02