261
1069795
FIGURIN, porslin. Höchstliknande märke, omkring 1900.
Figurin, porslin.  höchstliknande märke, omkring 1900

Man stående vid brevlådan, målad polykrom och förgylld dekor. Höjd 19 cm.

Lagad.

Utropspris:

3 000 - 4 000 SEK

290 - 387 EUR

Klubbat pris:
Proveniens

Rolf Schmitz collection.

Kontakta specialist
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02