269
1069817

VASER med LOCK, ett par, porslin. Frankrike, Samson, sent 1800-tal.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Klubbat pris

Hexagonala, dekor i famille rosefärger med fåglar i blommande naturmiljö. Höjd med lock 33 cm.

Slitage, ifyllda nagg, ett lock med skador.