347
1061177

Ivan Aguéli

(Sverige, 1869-1917)
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
19 000 - 23 700 EUR
21 700 - 27 100 USD
Klubbat pris
240 000 SEK
Ivan Aguéli
(Sverige, 1869-1917)

"Landskap"

Olja på duk 19,5 x 24,5 cm.

Proveniens

Åmells konsthandel, Stockholm; Rolf Schmitz Collection.

Spännram med påskrift av Hertigen av Närke Prins Eugen: "Målning av Agueli. E-n".