431
1069411

Ivan Ivarson

(Sverige, 1900-1939)
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 100 - 1 370 EUR
1 170 - 1 460 USD
Klubbat pris
22 000 SEK
Lena Rydén
Lena Rydén
Chef konst, specialist modern och klassisk konst
+46 (0)707 78 35 71
Ivan Ivarson
(Sverige, 1900-1939)

Kvinna med rött parasoll

Signerad Ivan Ivarson och daterad Rom 1927. Blandteknik på papper 31 x 27,7 cm.

Proveniens

Rolf Schmitz Collection.

Konstnär