462
1069360

Félix Ziem

(Frankrike, 1821-1912)
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Klubbat pris
46 000 SEK
Félix Ziem
(Frankrike, 1821-1912)

"Les Mouettes"

Signerad Ziem. Olja på pannå 22 x 33,5 cm.

Proveniens

Bukowski Auktioner AB, Stockholm, auktion 552, "Internationella Vårauktionen", 26-29 maj 2009, kat nr 217 (under titeln "Fåglar över hav"); Rolf Schmitz Collection.