121
1106875

LJUSSTAKE, av Anders Westerberg (privilegium 1755, död 1765, änkan drev verksamheten vidare till 1773), rokoko.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
265 - 353 EUR
276 - 368 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Försilvrad mässing. Dekor av rocailler. Stämplad "AW.". Höjd 20 cm.

Lagning. Bucklor. Ljusmanschett saknas.