136
1115397

SOCKERSKRIN, svensk rokoko, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
474 - 569 EUR
543 - 651 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

Försilvrad och förgylld mässing. Graverad dekor. Längd 13 cm.

Omförgyllt. Lagningar.

Liljevalchs konsthall 6 juni-4 september 2011, "Drömrummet".